Druhy zavazadel

Jaké zavazadlo zvolit?

Jedna z věcí, na kterou by si měl každý cestovatel dát pozor, je rozdíl mezi odbavenými zavazadly a těmi, které si s sebou vezme na palubu.

Zavazadlo na palubu (příruční)

Takové zavazadlo může být batoh nebo malý kufr, musí se vejít do úložných prostor nad hlavami cestujících uvnitř letadla. Tyto zavazadla procházejí stejnou kontrolou (security), jako vy. Tudíž si musíte dát pozor, jelikož jste omezeni množstvím tekutin, které smíte na palubu vzít. Dále nelze brát nože, jakékoliv nářadí atd. Více informací naleznete v pravidlech bezpečnostní kontroly. Výhodou příručního zavazadla je, že nemusíte stát frontu u odbavovacího okénka a rovnou přejít ke kontrole.

Odbavené zavazadlo

Do této skupiny můžeme zařadit jakékoliv zavazadlo, splňující limity letecké společnosti. V tomto případě se jedná o malý i velký kufr. Tato zavazadla podléhají opět jiným pravidlům, např: nesmíte do odbaveného zavazadla ukládat notebooky, tablety ani jiná zařízení obsahující baterii. Ty si musíte vzít s sebou na palubu. Více informací naleznete v pravidlech bezpečnostní kontroly. Výhodou odbaveného zavazadla je větší váhový limit, možnost přepravovat více tekutin a dalších věcí, které jsou na palubu zakázané.

Konkrétní příklady

Batoh

Batoh je ideální společník na kratší cesty. Jeho obrovská výhoda je ta, že je u každé aerolinky zdarma. Nemusíte tak doplácet za další zavazadla.
Rozměry příručního zavazadla zdarma jsou u každé letecké společnosti jiné. V průměru by neměly přesahovat míry 40x30x20 cm.

Pokud takový batoh nemáte, doporučujeme tento e-shop s palubními batohy.

Malý kufr

Malý kufr může být jak odbavený, tak příruční, viz víše. Za toto zavazadlo je většinou nutné zaplatit, zdarma bývá pouze u delších letů nebo s prémiovými společnostmi.
Rozměry malého kufru je u každé letecké společnosti jiný. V průměru by neměl přesahovat míry: 55x40x20cm a 10 kg. 

Pro nákup můžete využít skvělý e-shop přímo s malými kufry.

Velký kufr

Velký kufr je možné pouze odbavit, nelze ho vzít s sebou na palubu. Za toto zavazadlo je většinou nutné zaplatit. V ceně bývá pouze u prémiových společností.
Rozměry velkého kufru je u každé společnosti jiný. V průměru by neměl přesahovat míry: 119x119x81cm a 20 kg.

Pro nákup můžete využít skvělý e-shop přímo s velkými cestovatelskými kufry.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.