Revolut - parťák na cesty

Revolut

Debetní karta, aplikace, směnárna, banka nebo jakkoliv chcete tuto společnost nazvat, je bezesporu nejvýhodnější platební karta na trhu. Díky svým výhodným směnám do cizích měn nebo výběrům v zahraničí zdarma se tato karta stala naším parťákem na cestování a už bychom bez ní nikdy neodjeli.

Revolut má spoustu výhod a nám opravdu usnadnil několik starostí spojených s cestováním.
Častokrát jsme řešili problémy, kde si směnit peníze ještě v ČR nebo v místní zahraniční směnárně. Kde to bude nejvýhodnější? A tak se dostáváme k prvnímu bodu a to je výběr peněz.

Výběry v zahraničí zdarma

Většinou jsme směňovali peníze ještě v ČR a platili vysoké poplatky za převody bankám a směnárnám. Tomu je naštěstí konec, alespoň částečně. Dejme tomu, že letíme do Portugalska a potřebujeme eura, nemusíme tak vybírat peníze ještě v ČR, ale za to stačí najít v Portugalsku bezplatný bankomat a vybrat z něj místní měnu za kurzy, které nabízí samotný Revolut. Avšak jsou tu nějaké limity, u tarifu zdarma je to do 4.500 Kč, tedy do 200€ měsíčně a potom s menším poplatkem s kterým je to i tak výhodnější, než s klasickou bankovní platební kartou. Samozřejmě pokud chcete více a letíte ve dvou, není nic lepšího než mít dvě takové karty a máte dvojnásobek.

K výběru vám ještě pomůže tento aktualizovaný dokument, kde si dohledáte jaká zahraniční banka nabízí Revolutu výběry zdarma a na kterou se vztahuje případný poplatek.

Plaťte nejlepšími kurzy

Převodní kurzy mezi měnami jsou častokrát velkým oříškem. Uvedeme krátký příklad: Budete rezervovat ubytování v hodnotě 400 €. Pokud tuto částku zaplatíte klasickou bankovní kartou, například od Airbank, tak vás vyjde dle kurzu na 9.761 Kč. Avšak pokud namísto toho využijete Revolut, zaplatíte o dost méně a to konkrétně 9.528 Kč. Rozdíl je 233 Kč, což je velký rozdíl. Pokud placení kartou budete v zahraničí využívat denně, velice se vám Revolut a jeho výhodné kurzy vyplatí.

Dejte si však pozor na víkendy, kdy se na burzách neobchoduje a Revolut zvýší své poplatky o 1-2%. Předejít tomu můžete tak, že si jednoduše v aplikaci směníte eura v pracovní dny, kdy je kurz bez poplatků. O víkendu se vám tak budou strhávat částky ze směněných peněz.

Jednoduše v telefonu

Obrovskou výhodou pro nás je, že nemusíte kvůli založení ani jiným náležitostem do banky, ale vše máte přehledně v telefonu. Pokud budete potřebovat pomoct ze strany Revolut, na podpoře odpovídají během pár minut. Směnu měn, odeslání peněz kamarádovi, přidání peněz z bankovního účtu trvá doslova vteřinu.

Na závěr

Podle nás je karta Revolut taková nutnost, pokud chcete cestovat levně a ušetřit. My ji používáme téměř každý den i v ČR. 

Picture of Matěj & Marťa
Matěj & Marťa

Ahoj, jmenujeme se Matěj a Marťa a založili jsme brand Uměni cestovat. Objevili jsme obrovskou lásku k cestování a poznávání kultur z různých zemí.
Naším hlavním cílem je umožnit lidem vycestovat do světa a neutratit za trip spoustu peněz.
Chtěli bychom ukázat, že cestování nemusí být vždy drahá záležitost, jak si mnoho lidí myslí. Existuje totiž spoustu možností, jak za určitý trip ušetřit a zároveň zažít obrovské dobrodružství.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.