Stockholm - barcelona - nice

Odhadovaná cena: 8 dní

15000
  • První zastávkou tohoto tripu bude Stockholm – hlavní město Švédska, přezdívané také jako “Benátky Severu”, je klidné místo k prozkoumávání. Ačkoliv se jedná o metropoli, nebudete mít pocit ruchu a neklidu. Najdete zde spoustu památek a krásnou architekturu. Rozkládá se na 15 ostrovech, díky čemuž budete mít možnost poznat i kus přírody. Město je považováno za jedno z nejzelenějších měst Evropy.  
  • Přemístíte se do Barcelony, což je evropská metropole, která láká především slunným počasím a krásným mořem. Nicméně není jen o plážích a dovolené u moře. Nese s sebou totiž odkaz jednoho z velmi známých umělců – architekta Antoni Gaudího. V historickém centru tak můžete obdivovat některé z jeho staveb a nechat se unést do říše snů a symbolů. Naleznete zde i spoustu dalších památek, lanovek, přístavů a romantických restaurací.
  • Následně zavítáte do prosluněné Nice – známé letovisko Středozemního moře, kam lidé rádi vyráží za sluncem a pohodou na dlouhé pláži. Je obklopené skalnatými kopci a láká svým azurovým mořem. 
    Městečko je ale plné i architektonických památek, parků a úžasných vyhlídek. Budete se procházet malebnými uličkami přes rozlehlá náměstí. Hodinu od Nice se rozléhají Alpy.
  • Svůj trip zakončíte v krásné Vídni – kulturním centru Evropy. Město nabízí pohled na mistrovské díla architektury a návštěvu muzeí či galerií. Žije zajímavými událostmi a k prozkoumávání nabízí spoustu nádherných parků, přírodních i zábavních. 

Tip, jak ušetřit

  • Buďte pokud možno flexibilní a napište nám co největší možné rozpětí data, které můžete letět.
  • Leťte pouze s batohem, který je u všech leteckých společností zdarma. S kufrem to bude dražší a ještě složitější na přesuny.
  • Vyberte možnost “nevadí mi odlet z jiného letiště např.: Vídně”, cena může být naprosto odlišná oproti odletům z Prahy. Navíc můžete i dané město navštívit a přidat tak do svého eurotripu.
  • Vyvarujte se ubytování v centru. Levnější ubytování je vždy dál od centra, kam se místní hromadnou dopravou dostanete bez problému.